/Poradnik.html

fb
Header photo

Kominek w lokalu mieszkalnym w bloku wielorodzinnym? Z nami to możliwe.

Zdjecie glówne

Do niedawna lokatorzy mieszkań w blokach jednorodzinnych nie mogli pozwolić sobie na posiadanie kominka. W większości przypadków ograniczenia wynikały z braku przystosowania lokali do odprowadzenia dymu – produktu spalania. Dodatkowo uwarunkowania prawne ograniczały możliwość instalowania w tego typu obiektach urządzeń opalanych paliwem stałym, jakim jest drewno.


Jednak wszechobecna innowacyjność dotknęła również tego segmentu rynku. W odpowiedzi na coraz częstsze zapotrzebowanie mieszkańców bloków na posiadanie w swoich domostwach otwartego ognia, branża kominkowa odpowiedziała gotowym rozwiązaniem – biokominkiem. Jest to urządzenie, w którym zamiast drewna spala się bioetanol. Produktem spalania tego paliwa jest w zasadzie jedynie dwutlenek węgla i niewielkie ilości pary wodnej. W związku z powyższym nie ma potrzeby podłączania tego typu kominka do kanału dymowego komina. Jego lokalizacja w mieszkaniu jest zatem praktycznie dowolna, co przekłada się również na coraz większe zainteresowanie ze strony właścicieli domów, którzy co prawda posiadają komin, ale kominek chcą zamontować w innej części domu, gdzie akurat komina nie ma.


Poza niewątpliwym walorem dekoracyjnym, jakim cechują się biokominki, stanowią również dodatkowe źródło ciepła. Ich wydajność grzewcza jest adekwatna do powierzchni mieszkań w których są instalowane. Szybkość i prostota montażu to kolejny ważny atrybut biokominka – instalacja trwa zazwyczaj kilkadziesiąt minut i nie wymaga kapitalnego sprzątania mieszkania po zakończeniu pracy.


Jeśli jesteś zainteresowany powyższą tematyką, zapraszamy do nas. Biokominki to jedna z głównych gałęzi wokół której skupiamy naszą działalność. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.