/izolacje-kominkowe.html

fb

Izolacje kominkowe

Zdjecie glówne

Kominek to serce całego domu, tętniące ciepłem prawdziwego ognia, a zarazem będące symbolem domowego ogniska. Wybierając go do salonu, z pewnością myślisz o jego roli dekoracyjnej, ale też o przyjemnym nastroju i cieple podczas zimowych wieczorów. Kominek powinien być też bezpieczny, dlatego podczas jego budowy niezbędna bywa odpowiednia izolacja, dzięki której palący ogień nie zagrozi domownikom. Planując takie wyposażenie, pomyśl też, jakie izolacje kominkowe będą najlepszym, najskuteczniejszym i najprostszym sposobem na zabezpieczenie przed wysokimi temperaturami wnętrza.

 

Izolacje kominkowe nie muszą już dziś zajmować połowy konstrukcji i ważyć dziesiątki kilogramów, obciążając strop.

 

Poszukujesz lekkich i bardzo efektywnych rozwiązań? Zapewni Ci je płyta krzemianowo-wapniowa VARMSEN®. Wyróżnia ją wiele atutów, doskonale sprzyjających ochronie nowoczesnych kominków:

 

Płyty krzemianowo-wapniowe to idealne i zarazem bardzo nowoczesne izolacje kominkowe, dzięki którym zyskasz poczucie bezpieczeństwa zwłaszcza, jeśli w domu są małe dzieci. To doskonałe zastępstwo cięższych i mniej praktycznych płyt kartonowo-gipsowych oraz z wełny mineralnej. Idealnie zabezpieczają ściany boczne kominka, jak i tworzą warstwę ochronną za tylną ścianą - także tą wykonaną z drewna.

 

Wybierz to nowoczesne rozwiązanie, a kominek spełni wszystkie Twoje oczekiwania w każdym z możliwych aspektów z bezpieczeństwem włącznie.