/aktualnosci/Zloty-plomien.html

fb

Aktualności

Z radością informujemy o kolejnej nagrodzie przyznanej produktowi firmy Unico. W tym roku jedną z najważniejszych nagród przyznawanych przez redakcję i czytelników czasopisma Świat Kominków – Złoty Płomień w kategorii Produkt Roku 2014 otrzymało innowacyjne palenisko dolnego spalania – Dragon X. Cieszymy się, że docenione zostało palenisko, które oferuje niespotykane do tej pory w innych urządzeniach rozwiązania pozwalające spalać drewno naprawdę ekologicznie, sprawnie i wydajnie.

 

Dragon X

 

Palenisko kominkowe dolnego spalania będące źródłem ciepła ekologicznych układów ogrzewania konwekcyjnego i centralnego ogrzewania wodnego. Wyposażone w dedykowane odbiorniki ciepła ze spalin, umożliwia uzyskiwanie wysokich, nieosiągalnych w tradycyjnych układach, sprawności i poziomu czystości spalania.

 

Najważniejsze cechy paleniska:

 

Ekologia – ilość szkodliwych, wymienianych w normach składników spalin, jest znacznie poniżej poziomów dopuszczalnych, co umożliwia użycie w układzie odbiorników o dużej retencji ciepła (brak występowania osadów, powodujących: konieczność czyszczenia, zmniejszanie sprawności wymiany ciepła, przedwczesne zużycie wymienników)

 

Prostota obsługi – mimo złożoności zachodzących w urządzeniu procesów, jego obsługa sprowadza się do: rozpalenia, dokładania opału i operowania jednym cięgłem klapy rozpałowej

 

Uniwersalność – palenisko może służyć zarówno do spalania jednorazowej porcji opału, jak i do palenia ciągłego – dokładanie świeżej porcji drewna na żar nie powoduje dymienia dzięki procesowi spalania dolnego, a jednocześnie podwyższona wilgotność paliwa nie wpływa znacząco na spadek parametrów, podobnie jak stosowania innego rodzaju paliwa – głownie węgla kamiennego (sporadycznie jako paliwa pomocniczego po rozpaleniu drewnem)

 

Typowość – wkład nie różni się co do wymagań dotyczących przyłączy i zabudowy od tradycyjnych palenisk stalowych